Haberler

İlk The Voice Georgia Jüri Üyesi Açıklandı

Gürcistan Devlet Televizyonu GPB, ülkenin Eurovision 2023 temsilcisini belirleyecek olan The Voice Georgia’nın ilk jüri üyesini duyurdu.

Stephane Mgebrishvili, The Voice Georgia jürisinin açıklanan ilk üyesi oldu. Stephane 1990’ların sonlarından beri müzik endüstrisinin içinde ve eurovision hayranları arasında Stephane ve 3G grubunun bir üyesi olarak biliniyor. Bu grup, Eurovision 2009’da Gürcistanı temsil etmek için seçilmiş fakat Gürcistanın yarışmadan çekilmesi sonucunda yarışmaya katılamamışlardı.

43 yaşındaki şarkıcı ve besteci, Show Voice’da koçluk ve X Factor ve Talent’te jüri üyeliği yapmış olduğu için televizyon yarışmalarına veya jüri üyeliğine yabancı değil.

The Voice Georgia bu yıl 5. sezon olarak yayınlanacak. Buna benzer bir seçim 2020 yılında yapılmış ve Georgian Idol  yarışması birincisi Gürcistanı temsil etme hakkı kazanmıştır.

Circus Mircus, 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Gürcistan’ı “Lock Me In” adlı şarkıyla temsil etmiş ve  ikinci Yarı Final’i 18. ve son olarak bitirmişlerdi.

Resim Kaynağı: YouTube |

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir