Haberler

Junior Eurovision 2023 Fransa’da yapılacak

11 Aralık 2022 pazar günü Ermenistan’ın başkenti Erivan’da gerçekleştirilen 20. Junior Eurovision Şarkı Yarışmasını Fransa’nın kazanmasının ardından gelecek yılki yarışmaya hangi ülkenin ev sahipliği yapacağı merak konusu olmuştu. Junior eurovision şarkı yarışmasında kazanan ülkenin ev sahibi olması kuralı olmadığından en çok merak edilen soruda Fransa devlet televizyonundan gelen açıklama ile cevap buldu.

Fransa Delegasyonu Başkanı Alexandra Redde-Amiel 20. Junior Eurovision Şarkı Yarışması basın toplantısında,Ülkelerinin  2023’te ev sahipliği yapacağını doğruladı.

Fransa, Junior eurovision şarkı yarışmasına 2020 yılında birinci olduktan sonra yarışmaya ilk kez 2021’de Paris’de ev sahipliği yapmıştı. Böylelikle yarışmayı tarihinde ikinci kez kazanan Fransa, ikinci kezde ev sahipliği yapmış olacak. Ev sahipliği ile ilgili daha fazla ayrıntı önümüzdeki yıl belli olacak.

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da düzenlenen 20. Junior Eurovision Şarkı Yarışması’nı Fransa adına yarışan Lissandro şarkısı “Oh Maman!” ile kazanmıştı. 

Görüntü kaynağı: EBU/Corinne Cumming 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir