Haberler

İsrail 2023: Noa Kirel Şarkı Yazma Kampına Katılacak.

Önümüzdeki yıl Birleşik Krallıkta düzenlenecek 67. Eurovision Şarkı Yarışmasının ilk şarkıcısı geçtiğimiz günlerde İsrail’den gelen haberler belli olmuştu. İsrail’i 2023 eurovision şarkı yarışmasında temsil edecek olan Noa Kirel’in bu kapsamda bir şarkı hazırlama kampına gireceği açıklandı.

İsrail’in eurovision temsilcileri ile  daha önce çalışmış birçok eski sanatçının konuk olduğu projenin arkasında Noa Kirel’in menajerinin olduğu söyleniyor. Bu tür bir etkinlik İsveç, Norveç ve Bulgaristan gibi diğer ülkelerde de düzenlenmişti.

Herhangi bir isim açıklanmamasına rağmen, Doron Medalie (İsrail 2015, 2016, 2018), Ron Beaton, Jordi, Nitzan Kaykov, Itay Shimoni ve Eitan Peled gibi isimlerin  Noa Kirel’in şarkısını yaratma sürecinde ekipte aktif olarak yer alması bekleniyor.

Noa Kirel, Birleşik Krallık’ta düzenlenecek 2023 Eurovision Şarkı Yarışması’nda İsrail’i temsil edecek. Kültür, müzik ve televizyon alanlarından on profesyonel üye Ağustos ayı başlarında Noa’yı 78 şarkıcı arasından seçmişti.

İsrailli pop yıldızı Noa Kirel

Noa Kirel, 10 Nisan 2001’de orta İsrail’deki Ranana’da doğdu. İlk single’ı “Medbrim”i (Talking) 2015’te yayınladı. 2017’de MTV Avrupa En İyi İsrailli Sanatçı Ödülü’nü kazandı. Güney İsrail’in Eilat kentinde düzenlenen Kainat Güzeli 2021’de sahne aldı.

Son single’ı “Pantera”, Eurovision temsilcisi olarak seçilmesinden birkaç gün sonra yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir