Haberler

Güney Kıbrıs : Andrew Lambrou Eurovision planlarını açıkladı

Güney Kıbrıs Rum Kesimi Devlet Televizyonu CYBC, gelecek yıl Birleşik Krallık’ın Liverpool kentinde düzenlenecek 67. Eurovision Şarkı Yarışmasında ülkelerini temsil edecek Andrew Lambrou ile eurovision hazırlıkları ve müzik kariyeri üzerine bir röportaj gerçekleştirdi.

Andrew Lambrou Eurovision 2023 sürecinin CyBC Başkanı’ndan gelen bir e-posta ile başladığını söyledi. Andrew Lambrou ayrıca Liverpool’da olağanüstü bir performans sergilemek ve ekibiyle en üst düzeyde çalışmak için zihinsel ve sesli olarak uyumlu ve mükemmel hale gelmek istediğini belirtti. Andrew kendisini, ailesini, Avustralya’yı ve Güney Kıbrıs’ı gururlandırmak istiyor.

En sevdiği Eurovision şarkısını sorulduğunda, Helena Paparizou’dan ve onun Yunanistan’ı Eurovision 2005’te temsil eden ve yarışmayı kazanan ‘My Number One’ adlı parçasından bahsediyor. Ayrıca Elena Foureira’nın “Fuego”sununda kendisini büyülediğini ekliyor.  Ancak bugüne kadar en çok ilham aldığı ve hala ona ilham veren şarkı, Sırbistan’ı Eurovision 2007’de temsil eden ve o yılki yarışmayı kazanan Marija Šerifović’in ‘Molitva’sı. Genç yaşında, bu özel performansın onu ‘arkanıza yaslanıp’ ,’başka bir dünyaya’ seyahat etmesini sağladığını belirtiyor.

Bununla birlikte, 2023 yarışması için şarkısı sorulduğunda, nasıl bir tür olacağını saklıyor, piyasaya sürüldüğünde bir ‘sürpriz’ olmasını istiyor. Andrew, “Bir vizyonum var ve herkesin bir vizyona sahip olmasının, özellikle de Eurovision sahnesini umut etmenin önemli olduğunu düşünüyorum” diyor.

Eurovision’u kazanma düşüncesi sorulduğunda Andrew, Eurovision’a giden herkesin kazanmak için bir zihniyete sahip olması gerektiğini ancak kendinizi ve herkesi başardıklarınızla gururlandırmak için tüm el emeğinizle oraya gitmeyi hedeflemelisiniz.

Resim Kaynağı: SBS | Kaynak:  CyBC: Eurovision Kıbrıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir