Haberler

Glasgow Eurovision teklif sunumunu yayımladı

Gelecek yıl Birleşik Krallık’ta düzenlenecek 67. Eurovision Şarkı Yarışmasının ev sahibi şehir seçim süreci devam ederken adaylardan Glasgow teklif sunumunu kamuoyu ile paylaştı.

 Önümüzdeki yıl Avrupa’nın en sevilen televizyon programına ev sahipliği yapacak toplam yedi şehir kısa listeye alınmıştı:  Glasgow, Birmingham, Newcastle, Manchester, Leeds, Liverpool ve Sheffield . Ev sahibi şehir yarışının son ayağında sadece Liverpool ve Glasgow kalmıştı.

BBC ve Eurovision yetkilileri geçen hafta her iki şehri de ziyaret etti . BBC ve EBU, 2023 Eurovision Şarkı Yarışması’nın evsahibini zamanı gelince açıklayacak.

OVO Hydro , Eurovision 2023 teklifinin özel bir tanıtım videosunu yayınladı. Glasgow , teklifi kazanırsa gelecek yıl Eurovision misafirlerini karşılamaya hazır.

Glasgow’un teklifi

Glasgow , Ovo Hydro’daki yarışmaya ev sahipliği yapmak için yarışıyor .

Glasgow’daki Ovo Hydro 2013’te kapılarını açtı ve yaklaşık 14.000 seyirciyi ağırlayabiliyor. Özellikle Eurovision filminde (Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga) yer alan mekan eurovision hayranları tarafından zaten biliniyor.

İskoçya’nın en büyük eğlence mekanı olan Ovo Hydro, müzik etkinlikleri ve konserlere ev sahipliği yapma konusunda büyük deneyime sahip. İskoç Sergi ve Konferans Merkezi ve SEC Armadillo’nun yanında yeterli bir konuma sahip. 

Glasgow’a 2 havalimanı hizmet vermekte ve etkin bir toplu taşıma sistemine sahip. Şehir ayrıca büyük bir otel konaklama kapasitesine sahip kültür, restoranlar ve gece hayatı söz konusu olduğunda sunabileceği çok şey var.

Glasgow gelecek yıl yarışmaya ev sahipliği yaparsa, bu Eurovisionun İskoçya’ya ikinci seyahati olacak. 1972’de Edinburgh, Monaco’nun ev sahipliği yapmayı reddetmesinden sonra yarışmaya ev sahipliği yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir