Haberler

Fransa Eurovision 2023 temsilcisini seçti

Fransa Devlet Televizyonu France 2, Birleşik Krallık’ın Liverpool kentinde düzenlenecek 67. eurovision şarkı yarışmasında ülkelerini Kanada doğumlu  La Zarra’nın temsil edeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıllarda ulusal final düzenleyen Fransa bu yıl sipariş usulü eurovision temsilcisini ve şarkısını belirleme yoluna gitti.

La Zarra  Eurovision 2023 hakkında şöyle konuştu.

Şarkımı dünya çapında milyonlarca izleyici önünde seslendirme şansına sahip olduğum için çok gururluyum. Edith Piaf, Barbara, Dalida gibi en güzel Fransız seslerinin ve aynı zamanda Céline Dion’un büyük bir hayranıyım. Şarkımı tüm Avrupalılara seslendireceğim için çok heyecanlıyım.

Dünyanın en ikonik şarkı yarışması Eurovision’da Fransa’yı temsil etmekten büyük onur duyuyorum.

Fransa Delegasyon Başkanı   Alexandra Redde Amiel  şunları söyledi:

         Gizemli, ilham verici, karizmatik La Zarra, şık bir Fransız imzası taşıyan bir kadın ve modern bir sanatçı!

         Bizi farklı dönemlere yolculuk ettirerek zamanda yolculuk ettiren bir ses. La Zarra, Barbara’dan Brel’e veya Dalida’dan Marylin Monroe’ya, dünyanın en büyük şarkı yarışmasında Mayıs 2023’te Liverpool’da Fransa’nın renklerini taşıyacak ikonik bir sanatçı.        

Fransayı temsil edecek şarkı ileri bir tarihte açıklanacak. Fransa 67. eurovision şarkı yarışmasının 13 mayıs tarihindeki büyük finalinde doğrudan yarışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir