Haberler

Eurovision 2024: Christer Björkman ve Per Blankens, Eurovision Şarkı Yarışması Çekirdek Ekibine Katıldı

Eurovision Şarkı Yarışması 2024 Çekirdek Ekibine Christer Björkman  Yarışma Yapımcısı, Per Blankens ise TV Yapımcısı olarak katıldı.

Eurovision 1992’de İsveç’i temsil eden Christer Björkman, 2001’den 2021’e kadar hem Melodifestivalen hem de Eurovision Şarkı Yarışması’nda görev almıştı. Ayrıca Eurovision ve Junior Eurovision’da İsveç Delegasyon Başkanlığı yaptı. Bu, Christer’in Eurovisiondaki ilk çalışması değil; zira kendisi 2013’te Gösteri Yapımcısı ve 2016’da Yarışma Yapımcısıydı.

Christer rolü hakkında şunları söyledi:

“Çeşitliliğin ve topluluğun temel oluşturduğu Eurovision’un değerleri her zamankinden daha önemli. Bu nedenle bir kez daha bu etkinliğin yapımcılarından biri olmaktan son derece gurur duyuyorum; hayır demek imkansızdı”.

Per Blankens, aralarında American Idol ve Şanghay’daki The Next for Dragon TV’nin de bulunduğu dünya çapında birçok müzik yarışmasında görev aldı. 2006 ve 2007’de Christer’la birlikte Melodifestivalen’de çalıştı. İkisi de Amerikan Şarkı Yarışması’nda birlikte çalıştılar. Per, yarışma unsurları haricinde, üç canlı gösterinin yürütülmesinden ve içeriğinden sorumlu olacak.

“Melodifestivalen’deki yıllarımı muhteşem olarak hatırlıyorum ama büyük Eurovision Şarkı Yarışması partisine bu şekilde katılabilmek bir hayalin gerçekleşmesi gibi. Eurovision’un televizyon seçkinleriyle bu kadar yakın çalışabilmek inanılmaz bir macera olacak!”

Chister ve Per, daha önce duyurulan 2024 Eurovision Şarkı Yarışması Çekirdek Takımına katılıyor:

  • Ebba Adielsson – Yönetici Yapımcı
  • Christel Tholse Willers – İletişim, Basın, Marka ve Etkinliklerden Sorumlu Yapımcı
  • Tobias Åberg – Prodüksiyon Başkanı
  • Johan Bernhagen – Yönetici Yapımcı

Görüntü Kaynağı:  eurovision.tv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir