Haberler

Estonya: Eesti Laul Başvuruları Başladı

Estonya, gelecek yıl Birleşik Krallıkta düzenlenecek 67. eurovision şarkı yarışmasında ülkelerini temsil edecek şarkının seçileceği ulusal  finali 11 Şubat 2023 te yapacak.

Estonya devlet televizyonu ERR bugün Eesti Laul 2023’ün  kurallarını ve tarihlerini açıkladı. Eesti Laul 2023 için 20 Ekim’e kadar şarkılar gönderilebilecek. Profesyonellerden oluşan bir ön jüri, Eesti Laul’da yarışmak için 20 şarkı seçecek, şarkılar Aralık başında açıklanacak. Yarışma tarihleri ​​aşağıdaki gibi:

  • Yarı Final – 12 Ocak
  • Yarı Final İki – 14 Ocak
  • Büyük Final – 11 Şubat

17 Ekim’e kadar Eesti Laul’a katılım ücreti Estonca bir şarkı için 50 Euro ve yabancı veya çok dilli bir şarkı için 100 Euro olarak ödenebilecek. Yarışmanın son aşamasında, katılım ücretleri sırasıyla 100 ve 200 Euro’ya çıkacak.

Eesti Laul’a Estonya vatandaşı, Estonya’da ikamet eden yabancılar veya yerleşik olmayan yazarlar ve yazar grupları katılabilir. Bir şarkının Estonya vatandaşlarına ve yerleşik yazarlarına ek olarak yerleşik olmayan bir yazarı olabilir. Şarkıcı(lar) aynı zamanda Estonya Cumhuriyeti vatandaşı, sakini veya vatandaşı olmayan kişiler de olabilir. Şarkıcı veya söz yazarı başına en fazla beş şarkı gönderilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir