Haberler

Melodifestivalen 2023 sunucuları belli oldu.

İsveç Devlet Televizyonu  SVT gelecek yıl Birleşik Krallıkta düzenlenecek 67. Eurovision Şarkı Yarışmasında ülkelerini temsil edecek şarkıyı belirleyecek ulusal final Melodifestivalenin sunucularını açıkladı.

Eurovision fanlarının en çok takip ettiği ulusal final Melodifestivalende bu yılki sunucular Farah Abadi ve Jesper Rönndahl olarak belirlendi.

Farah Abadi, on yıldır Sveriges Radio’da sunuculuk yapıyor ve ayrıca SVT’de “1 mot Sverige”i sundu. Geçen yıl Melodifestivalen’in yarı finallerinde yeşil oda ev sunucusuydu ve finalde yardımcı sunuculardan biri oldu.

Farah, Melodifestivalen’e dönüşü hakkında şu yorumu yaptı:

“Yeniden Melodifestivalen’in bir parçası olmak inanılmaz derecede eğlenceli hissettiriyor. Ve yanımda komik, keskin ve harika Jesper Rönndahl olacağını düşünün.”

Jesper Rönndahl ise bir komedyen ve sunucu. En çok 2013 ve 2018 yılları arasında “På spåret”te düzenli yarışmacı olması ve 2018 ile 2019 yılları arasında hicivli yeni gösteri “Sveriges nyheter”e sunuculuk yapmasıyla tanınıyor.

Jesper yeni rolü hakkında şu yorumu yaptı:

“Bu, yaptığım en büyük TV şovu ve tabii ki heyecan verici. Kendimi bir müzik adamı olarak tam olarak ayırt etmedim, bu yüzden rolüm muhtemelen her şeyi takip etmek ve komik olmak. Ya da, sanırım akıllarında olan bu mu? Her halükarda, Farah’ın yanımda olmasına izin verilmesi inanılmaz derecede güvenli, mutlu ve eğlenceli hissettiriyor.”

Melodifestivalen 2023, İsveç’te altı şehirde gerçekleşecek. Gösteriler için tarihler ve ev sahibi şehirler:

  • Yarı Final 1: 4 Şubat – Göteborg
  • Yarı Final 2: 11 Şubat – Linköping
  • Yarı Final 3: 18 Şubat – Lidköping
  • Yarı Final 4: 25 Şubat – Malmö
  • Yarı Final 5: 4 Mart – Örnsköldsvik
  • Final: 11 Mart – Stockholm

Bu şehirler, Covid-19’un Omicron varyantı ile ilgili endişeler nedeniyle tur iptal edilmeden önce Melodifestivalen 2022 gösterilerine ev sahipliği yapacaktı. Melodifestivalen 2022, her ikisi de Stockholm’de bulunan Avicii Arena ve Friends Arena arasında gerçekleşti.

Cornelia Jakobs, İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nda İsveç’i temsil etti. “Hold Me Closer” ile finalde 4. oldu ve 2015’teki yarışmayı kazandıklarından bu yana ülke için en iyi sonucu yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir