Haberler

Liverpool Şehir Konseyi Eurovision 2023 ev sahibi şehir teklifini sunuyor

Gelecek yıl UNESCO Müzik Şehri’ne seyahat edecek miyiz?

Liverpool Belediye Meclisi , geçtiğimiz hafta Twitter’da Eurovision 2023’ün ev sahibi şehri olma kampanya videosunu sundu. Bu videoda, Royal Liver Building ve Penny Lane tabelası gibi bazı ünlü simgelerin gösterildiğini görebiliyoruz. Liverpool’da “ihtiyacınız olan sevgidir” ifadesini vurgulayan güçlü bir grafiti ifadesi gösteriliyor. Kampanya videosu, Liverpool’un müziğe olan sevgisini, şefkatini ve nasıl ‘farklılığı kucaklayan’ bir yer olduğunu övüyor.  Liverpoll’un iyi partiler vermek için mükemmel bir yer olduğundan bahsediliyor. Sonunda, bir ses bize Liverpool’un Eurovision 2023’ü ‘olağanüstü’ yapabileceğini söylüyor. “Daha önce hiç olmadığı kadar fazla bir şey olma şansı var”.

Video şu ana kadar 18.000’den fazla izlendi ve yorumlar Liverpool’un ev sahipliği isteklerine karşı ezici bir çoğunlukla olumlu olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz gün BBC, Eurovision 2023’ün ev sahibi şehri olmak için yarışmakta olan şehirlerin ikiye düşürüldüğünü ve Listede Liverpool’un yanı sıra  Glasgow yer aldığını belirtmişti. Hangi şehrin Eurovision 2023’e ev sahipliği yapacağını öğreneceğimiz kesin bir veri yok, ancak bu sonbaharda bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir