Haberler

Graham Norton’dan Evsahipliği ile ilgili Açıklamalar

2022 Eurovision şarkı yarışmasını Ukrayna’nın kazanmasını ardından yaklaşık 2 ay geçti ve yarışmanın hangi ülke ve şehirde yapılacağı hala resmşyet kazanmadı. Geçtiğimiz hafta Avrupa Yayınlar Birliği son yarışmanın kazananı Ukrayna’nın hala süren Rusya ile savaşı sebebiyle evsahipliğinin iptal edildiğini açıklamıştı. Buna rağmen henüz hangi ülke ve şehrinin ev sahibi olacağı ise kesin değil.

Fakat Avrupa yayınlar birliği son yarışmanın ikincisi Birleşik Krallık ile ev sahipliği üzerine görüşüleceğini bildirmişti. Bu açıklamadan sonra BBC’nin ünlü eurovision spikeri Graham Norton kanalın bu işe ciddi baktığını söyledi. PA haber ajansına konuşan Norton Ukrayna’nın ev sahipliğinin iptal edilmesine üzüldüğünü belirtti. Fakat yarışmanın Birleşik Krallıkta olup olmayacağını kendisinin de bilmediğini buna rağmen ev sahipliğinin muhtemel olduğunu söyledi.

Birleşik Krallık daha önce sekiz kez Eurovision’a ev sahipliği yaptı – dört kez Londra’da (1960, 1963, 1968, 1977) ve birer kez Edinburgh (1972), Brighton (1974), Harrogate (1982) ve Birmingham (1998).Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir