Haberler

Eurovision 2024: SVT, Çekirdek Ekibi açıkladı

2024 Eurovision Şarkı Yarışması için geri sayım İsveç’te başladı. SVT, İsveç’in geçtiğimiz Mayıs ayında Liverpool’da kazandığı  7. Eurovision zaferinden sadece bir ay sonra yaklaşan Eurovision  için ilk adımı attı.

İsveç ulusal yayıncısı SVT, 2024 Eurovision Şarkı Yarışması Çekirdek Ekip üyelerinin isimlerini açıkladı:

  • Eba Adiellson (Sorumlu Yapımcı)
  • Christel Tholse Willers (Sorumlu Yapımcı)
  • Tobias Åberg (Yönetici Yapımcı)
  • Johan Bernhagen (İdari Yapımcı)

Eba Adiellson şöyle dedi:

Bu olağanüstü görev için çok gururlu ve heyecanlıyım ve sonunda 2024 Eurovision Şarkı Yarışması’na liderlik edecek çekirdek ekibin ilk kilit rollerini ve liderliğini sunabileceğim. Bu bağlamda daha deneyimli bir üçlü bulmak imkansız ve son derece güven verici geliyor. 

Çekirdek Ekip Hakkında

Ebba Adielsson , Eurovision 2024 Sorumlu Yapımcısıdır ve 2024 Eurovision Şarkı Yarışması’ndan sorumlu olacaktır. SVT Nöje Başkanı rolünden geçici olarak ayrılacak .

Christel Tholse Willers, ev sahibi şehirle işbirliği içinde iletişim, basın, markalaşma ve etkinliklerden sorumlu  Yapımcıdır. Malmö ESC 2013’e ev sahipliği yaptığında da benzer bir rol üstlenmişti ve ayrıca Melodifestivalen’de Yürütücü Yapımcılık da dahil olmak üzere sağlam bir geçmişe sahip.
Tobias Åberg, Üretimden Sorumlu Yönetici rolünde tüm teknik üretimden genel olarak sorumludur ve ayrıca 2013 ve 2016’da Çekirdek Ekibin bir parçasıydı. O zamandan beri, son sekiz yıldır ESC yapımlarında Üretim Başkanı veya Teknik Uzman olarak görev yapıyor. en son Liverpool’da BBC için bu görevi üstlenmişti.
Johan Bernhagen , Martin Österdahl ile birlikte ESC 2016’nın Sorumlu Yapımcısı ve 2013’te Malmö’de Yapım Başkanıydı. Bu kez Yönetici  Yapımcısı unvanını aldı ve bu nedenle Tobias Åberg ile birlikte finans ve genel teknik üretimden sorumlu olacak.
Önümüzdeki haftalarda Eurovision 2024 ÇEKİRDEK Ekibine ve Yapım Ekibine daha fazla isim ve üye eklenecek.
2024 Eurovision Ev Sahibi Şehrin yaz ayları içerisinde açıklanması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir