Haberler

Eurovision 2023: Yarı Final Kuraları 31 Ocak’ta çekilecek.

Birleşik Krallık Kamu televizyonu BBC, Eurovision 2023 Yarı Final kuraları ve Devir Teslim Töreninin 31 Ocak’ta Liverpool’un ikonik yapılarından St. George’s Hall’da  yapılacağını duyurdu.

Yarı Final kuraları ve Devir Teslim Töreni, 31 Ocak’ta TSİ 20:00’de AJ Odudu ve Rylan’ın sunuculuğunda yapılacak. AJ Odudu  İngiltere’nin Eurovision 2022 oylarını açıklamıştı. Rylan ise 2018’den beri Eurovisionda BBC’nin spikerliğini yapıyor.

Yarı Final kuraları, Liverpooldaki bir okuldan gençler ve Ukraynalı topluluk üyeleri ile birlikte iki ev sahibi tarafından gerçekleştirilece. Ev Sahibi Şehir Nişanının Devir Teslimi sırasında Liverpool Belediye Başkanı Joanne Anderson ve Torino Belediye Başkanı Stefano Lo Russo yer alacak.

Yarı final kura çekimi geleneksel olarak iki bölümden oluşuyor. Çekilişin ilk bölümü, doğrudan finalde yeralan Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve ev sahibi ülke Birleşik Krallık ile Ukraynanın hangi yarı finalde oy kullanacağını belirliyor.

Kura çekiminin ikinci bölümünde, diğer 31 katılımcı ülkenin hangi yarı finalde ve ilgili yarı finalin hangi yarısında yer alacağı belirleniyor. 2013’ten beri olduğu gibi, kesin sahneye çıkış sırası Mart ayının sonunda yarışmanın yapımcıları tarafından belirlenecek.

2023 Eurovision Şarkı Yarışması 9, 11 ve 13 Mayıs  tarihlerinde Liverpool’daki M&S Arena’da yapılacak.

Görüntü Kaynağı: Eurovision.tv | Kaynak:  BBC / Eurovoix

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir