Haberler

🇬🇷 Yunanistan Eurovision 2023 temsilcisini seçti

Yunanistan Devlet Televizyonu ERT, İngiltere’nin Liverpool kentinde düzenlenecek 2023 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Yunanistan’ı Victor Vernicos’un temsil edeceğini duyurdu.

Yunanistan, bu Mayıs ayında Birleşik Krallık’ta yapılacak 2023 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “What They Say” adlı şarkıyla Victor Vernicos tarafından temsil edilecek. Şarkıcı son birkaç aydır gerçekleştirilen kapsamlı bir seçim süreci sonucu 106 şarkıcı arasından belirlendi.

Başvurular Yunan halkı içerisinden seçilen 70 üye ve ERT tarafından oluşturulan Jüri Komitesi olmak üzere iki komite tarafından değerlendirildi. Seyirci Komitesi, ERT Jüri Komitesinin %49,4’lük oyu karşısında %50,6’lık bir ağırlık faktörüne sahip oldu. Bu sistem, Eurovision Şarkı Yarışması’nın  bu seneki oylama sistemine benzemesi için yapıldı.

106 Başvuru arasından 3 isim kısa listeye girmeye başardı. Bu isimler:

  • Antonia Kaouri & Maria Maragou – Shout Out
  • Melissa Mantzoukis – Liar
  • Victor Vernicos – What They Say

Müzik şirketi PANIK Records tarafından Eurovision’da Yunanistan’ı temsil etmesi için Victor Vernicos önerildi. 16 yaşında olan Victor Yunan Danimarka asıllı. Dört yaşından beri performans sergiliyor ve ilk single’ını 14 yaşında çıkardı.

Kaynak: ERT | Görüntü Kaynağı: Victor Vernicos

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir